Kedy sa spamätáme?

Autor: Lucia Milošovičová | 25.1.2011 o 11:40 | Karma článku: 9,03 | Prečítané:  1305x

Už ma unavuje politická kultúra na Slovensku. Vlastne si myslím, že na Slovensko politická kultúra zatiaľ nedorazila. Máme už viac ako dvadsať rokov od pádu bývalého režimu a nevidím zásadné pozitívne zmeny v oblasti politickej kultúry. Narážam na pána Ďurkovského, ktorý sa za kauzy, ktoré sú spojené s jeho menom, vzdal len členstva v strane. Nehodnotím či sú alebo nie sú kauzy pravdivé, k tomu sú oprávnené iné inštitúcie. Podľa môjho názoru  by sa mal pán Ďurkovský, ako „slušný" politik v demokratickej krajine, vzdať aj svojho mandátu poslanca v Národnej rade Slovenskej republiky. Nebudem ani uvádzať iných politikov v zahraničí, ktorí odstúpili za iné kauzy. Vážený pán poslanec, nebojíte sa pozrieť do zrkadla? Čo Vaše kresťanské hodnoty, ktoré prostredníctvom strany presadzujete, kde ste ich nechali? Byť Vami, hanbila by som sa naďalej rozhodovať „v prospech Slovenska".

Musím spomenúť aj predsedu KDH, pána Figeľa. Ako predseda sa v mojich očiach zdiskreditoval tvrdením, že pán Ďurkovský konal podľa svojho svedomia. Osobne som si myslela o pánovi predsedovi, že jeho politická kultúra je na vyššej úrovni. Že azda pôsobením v Európskej únii získal iné rozmery slušnosti a etiky v politike. Musím  priznať, že som sa hlboko sklamala. Všetkým naokolo som tvrdila, že svojou osobnosťou sa nehodí do politiky na Slovensku, ale opak je pravdou, nepriniesol sem novú politickú kultúru, ale prispôsobil sa tej starej, čo je v jeho prípade smutné. Bola by som rada, keby radšej verejne nepresadzoval kresťanské hodnoty, pretože to nikomu neprospieva (osobitne KDH).

A v neposlednom rade sa obraciam na nás občanov.... Ešte stále nemáme dosť? Ešte stále máme nechať zo seba robiť hlupákov a robiť si s nami čo chcú politici? Je smutné, že stále zostávame pravdepodobne v tých istých koľajach, ale máme „demokratické zriadenie", v ktorom si na občanov politici a politické strany spomenú len pred voľbami.... Amen.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stretol som desiatky posadnutých, tvrdí exorcista

Exorcista problémy nevyrieši, vraví psychiater.

KULTÚRA

O smrti speváčky The Cranberries špekulujú

Záhadným spôsobom zrušila aj koncert v Bratislave.

ŠPORT

Mal Sagan bojovať o víťazstvo? Dilemu Bory rozhodla smola kolegu

Na úvod Tour Down Under skončil tretí.


Už ste čítali?